Tenis de masă | Bianca Mei-Roşu şi Elena Zaharia, campioane europene U21 la dublu feminin! Camelia Mitrofan a obţinut argintul

Alte sporturi

Continuă performanţele remarcabile în tenisul de masă din România!

Bianca Mei-Roşu şi Elena Zaharia au câştigat, duminică, medalia de aur la dublu feminin la Campionatul European U21 la tenis de masă.

Mei-Roşu şi Elena Zaharia au învins în finală perechea Camelia Mitrofan/Sara Tokic (Slovenia), cu scorul de 3-1 (11-5 8-11, 11-0, 11-3).

Ambele perechi s-au aflat în premieră în această componenţă într-un concurs major

România a mai obţinut la Skopje două medalii de argint şi un bronz:

Eduard Ionescu/Darius Movileanu, argint la U21 dublu masculin

Darius Movileanu/Elena Zaharia, argint la U21 dublu mixt

Iulian Chiriţa/Andrei Istrate, bronz la U21 dublu masculin

Elena Zaharia va mai câştiga o medalie la Europenele U21, ea iind calificată în finala de simplu feminin, în care o întâlneşte pe Veronika Matiunina, din Ucraina.

Afla mai multe despre: tenis de masaromaniacampionat european u21