Tony Da Silva îşi toarnă cenuşă în cap după eşecul cu Gloria Buzău: ”Eu sunt cel responsabil”

Poli Iași

Tony Da Silva a tras concluziile la finalul partidei dintre Poli Iaşi şi Gloria Buzău, pierdută de moldoveni cu 1-2.

”În primul rând, eu trebuie să-mi cer scuze suporterilor. Noi trebuia să facem mai mult. Am intrat bine în meci. Puteam face 2-0. Am avut şi momente foarte importante. Dar nu am făcut 2-0. Asta e, se întâmplă la fotbal. Acum nu putem lua gol chiar înainte de pauză. Noi am pierdut meciul. Tot respectul pentru Buzău. Noi am pierdut meciul, nu ei l-au câştigat.

Puteau fi şi 20 de minute şi 30 de minute de prelungire, nu trebuia să luăm gol. Noi trebuie să avem mai multă răbdare şi mai multă calitate în faţa porţii. Eu sunt cel mai mare responsabil. O să analizăm cu băieţii ce am făcut bine şi ce am făcut rău”, a spus Tony Da Silva, după Poli Iaşi - Buzău 1-2.

Afla mai multe despre: superligapoli iaşi