Tricolorii lui Bogdan Lobonţ sunt extrem de optimişti după victoria cu Polonia: ”Prindem încredere. I-am dominat”

Echipa națională

Reprezentativa under 20 a României a învins, joi seară, cu scorul de 2-1, selecţionata similară a Poloniei, într-un meci de pregătire disputat la Voluntari.

Ovidiu Perianu, jucătorul naţionalei U20, a vorbit după meci: ”A fost un meci greu, dar cred că a fost victoria meritată. Aproape tot meciul i-am dominat, ne-am creat ocazii de gol.

Este foarte important să câştigăm meciurile şi ne dorim ca la fiecare meci să câştigăm”.

Rădăsvălescu a marcat primul gol din meciul cu Polonia.

”Un meci de pregătire bun pentru noi, în care noi putem să creştem. Am făcut o primă repriză foarte bună, am respectat tot ce am făcut la antrenament. Am încercat şi a doua repriză, a intervenit şi oboseala, dar a ieşit bine până la urmă.

Ne ajută dacă noi câştigăm cu Polonia, e o echipă bună din Europa. Prindem încredere”.

Bogdan Lobonţ, mulţumit de munca depusă la România U20: ”Poate sunt agresiv, dar suntem pe drumul cel bun”

Afla mai multe despre: naţională româniei u20bogdan lobonţovidiu perianu