Tudor Băluţă, debut trist la Brighton! "Pescăruşii" au fost eliminaţi din Cupa Ligii Angliei

Premier League

Graham Potter, antrenorul lui Brighton & Hove Albion, a ales să îi ofere primul meci în tricoul primei echipe internaţionalului Tudor Băluţă. Din păcate, Brighton a pierdut meciul.

UPDATE: Brighton a cedat cu scorul de 1-3 pe teren propriu împotriva celor de la Aston Villa. Gazdele au înscris prin Roberts în minutul 61, în timp ce oaspeţii au punctat prin Jota, Hourihane şi Grealish.

Băluţă a fost integralist.

Acesta va juca din primul minut în meciul Brighton - Aston Villa din Cupa Ligii Angliei. Fotbalistul în vârstă de 20 de ani va juca în linia de mijloc a echipei din Premier League.

Fostul jucător de la Viitorul Constanţa a jucat în acest sezon numai la echipa U23, dar cu toate acestea este pe lista preliminară a lui Cosmin Contra pentru meciurile cu Insulele Feroe şi Norvegia.

Afla mai multe despre: tudor balutabrighton