"Uită-l în teren şi dă 30 de goluri!". Becali, atenţionat că are un goleador la FCSB: "Dăcă nu e aşa, nu mă mai ocup de fotbal în viaţa mea"

Marcel Puşcaş, preşedintele FCU Craiova, e sigur că Andrea Compagno (26 de ani) va reuşi la FCSB, după ce Gigi Becali a plătit 1,5 milioane de euro pentru transferul său. Puşcaş i-a dat un sfat lui Becali, iar dacă patronul roş-albaştrilor îl va urma, acesta e sigur că atacantul va marca foarte mult.

Preţul transferului lui Andrea Compagno de la FCU Craiova la FCSB a ridicat semne de întrebare asupra capabilităţii italianului de a se adapta şi de a da randament în Bucureşti. Marcel Puşcaş, conducătorul echipei din Bănie, e sigur că Andrea Compagno va fi golgheter la FCSB.

Andrea Compagno a debutat cu gol la FCSB, iar Marcel Puşcaş e sigur că acesta e doar începutul pentru atacantul italian, transferat de la FCU Craiova în schimbul unei sume mari: 1,5 milioane de euro. Preşedintele din Bănie i-a dat un sfat lui Gigi Becali pentru a-l transforma pe Compagno într-un golgheter de neoprit.

Puşcaş e sigur că Andrea Compagno va marca multe goluri pentru FCSB dacă va juca în mod constant şi va fi lăsat să-şi facă treaba: "Dacă se uită domnul Becali şi vrea ca cineva să-i dea 30 de goluri anul ăsta, trebuie să-l uite domnul Becali în teren. Din minutul 1, până în minutul 90. Până în vară.

Dacă nu dă 30 de goluri, nu mă mai ocup de fotbal în viaţa mea. Dar îl uiţi în teren, din minutul 1, până în minutul 95, indiferent că îl huiduie, că îl ceartă. Uită-l acolo! Dacă îl schimbi în minutul 25 şi mai spui că nu ştiu ce face, iar apoi îl bagi în minutul 80...", a spus Marcel Puşcaş, la Pro Arena.

Andrea Compagno a jucat un singur meci pentru FCSB în acest sezon şi a marcat chiar la debut, cu Farul (1-3).