ULTIMA ORĂ | Dezastru total pentru Steaua! Trupa lui Opriţa fost eliminată din Cupa României de Concordia Chiajna

Steaua

Steaua Bucureşti a fost eliminată de Concordia Chiajna din Cupa României şi a părăsit competiţia încă din turul trei de calificare.

”Militarii” au dominat partida de la Chiajna, însă scorul a fost 0-0 după 90 de minute. În prelungiri, Steaua a ratat o ocazie monumentală în minutul 106, când un jucător al formaţiei roş-albastre a trimis mingea peste poarta goală din şase metri.

Partida a ajuns la penalty-uri, acolo unde David Matei şi Adi Popa au şutat lamentabil de la 11 metri. Chiajna a transformat toate cele patru lovituri de departajare şi s-a calificat în turul patru de calificare, ultimul înainte de grupele Cupei României.

Având în vedere că Steaua nu a obţinut dreptul de promovare în Superliga, se poate vorbi de un eşec major pentru fosta campioană a României.