Uluitor! Mbappe a marcat 5 goluri într-un meci din Cupa Franţei şi a atins o performanţă istorică

PSG

Kylian Mbappe a marcat de cinci ori în meciul pe care Paris Saint-Germain l-a câştigat, luni, în deplasare, cu scorul de 7-0, în faţa echipei de amatori Pays de Cassel, în 16-imile Cupei Franţei.

Mbappe, care a fost căpitanul echipei pentru prima oară, a înscris în minutele 29, 34,40, 56 şi 79.

El i-a oferit şi o pasă de gol lui Neymar la reuşita brazilianului din minutul 33.

Soler a înscris în minutul 64, din pasa lui Neymar.

Cu cele cinci goluri marcate de Mbappe în Cupa Franţei, jucătorul din "Hexagon" a devenit primul din istoria lui PSG care reueşte să marcheze cinci goluri într-un singur meci.

În optimi, Paris Saint-Germain va întâlni echipa Olympique Marseille.

Afla mai multe despre: kylian mbappegolurifrantacupa franteiistorie