Umilinţă incredibilă pentru Roma! A fost eliminată din cupă după o înfrângere de neînchipuit la Florenţa

Fiorentina a învins echipa lui Eusebio Di Francesco cu 7-1 în sferturile de finală ale competiţiei. Chiesa a reuşit un hattrick, iar Simeone o dublă pentru victoria la scor a trupei Viola.

Fiorentina s-a distrat cu Roma în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Doar cinci minute s-a pus problema învingătoarei, între golul de 2-1 reuşit de Kolarov şi cel de 3-1 a lui Muriel. După ce a marcat de patru ori la Verona, împotriva lui Chievo, în Serie A, echipa lui Pioli a reuşit încă o prestaţie entuziasmantă.

Iar scorul a luat proporţii după eliminarea lui Dzeko în minutul 72. S-a terminat 7-1 după ce Fiorentina mai înscris de trei ori în ultimul sfert de oră. O umilinţă pe care Roma nu a mai trăit-o de mai bine de 4 ani. Bayern îi invingea pe romani cu acelaşi scor în octombrie 2014, în grupele Champions League. În semfinalele competiţiei, Fiorentina va întâlni învingătoarea dintre Atalanta şi Juventus.

Afla mai multe despre: fiorentinaromacupa italieichiesasimeone