Un jucător de la Kasimpaşa, la spital după ce a fost lovit cu un obiect aruncat din tribune, în Cupa Turciei

Atacantul francez al echipei Kasimpaşa, Bengali-Fode Koita, a ajuns la spital, marţi, după ce a fost lovit în faţă de un obiect aruncat din tribună, la meciul pe care formaţia clasată pe locul 2 în Super Lig l-a disputat, în deplasare, cu Batman Petrolspor din liga a patra, în Cupa Turciei, informează AFP.

Potrivit presei turce, Koita a fost lovit de o sticlă de plastic, în minutul 90+2. El a fost transportat la spital, dar este în afara oricărui pericol.

Meciul nu a mai fost reluat după acest incident. Prim-divizionara conducea cu scorul de 3-2 în momentul întreruperii, după ce a marcat la scorul de 2-2, în minutul 85.

Koita, 28 de ani, este la Kasimpaşa din 2016, după ce a mai jucat la Montpellier, Lens, Le Havre, Caen şi Blackburn.

Afla mai multe despre: kasimpaşa