Un nou record impresionant stabilit de Robert Lewandowski. Ce performanţă a reuşit atacantul polonez

Robert Lewandowski, atacantul echipei FC Barcelona, a devenit cel mai vârstnic marcator din istoria naţionalei de fotbal a Poloniei, după ce a înscris în meciul amical cu Estonia (scor 2-0).

Lewandowski, în vârstă de 35 de ani şi trei luni, a doborât cu această ocazie recordul stabilit în urmă cu 54 de ani de Lucjan Brychzy, informează cotidianul spaniol El Mundo Deportivo.

Jucătorul Barcelonei a marcat cel de-al doilea gol al polonezilor, în minutul 48 al partidei cu Estonia, după ce Premyslaw Frankowski reuşise să deschidă scorul în minutul 7.

Robert Lewandowski este cel mai bun marcator din istoria naţionalei Poloniei, cu 82 de goluri în 146 de selecţii.

Afla mai multe despre: lewandowski