Un nou TUN dat de FCSB. Becali îşi distruge rivalele la titlu şi transferă un fotbalist de TOP cu 11 trofee cucerite. Anunţ de ultimă oră: "Am purtat deja discuţiile"

FCSB s-a impus cu 1-0 în meciul cu CFR Cluj şi a relansat lupta pentru titlu din Liga I. Octavian Popescu a marcat unicul gol al partidei, însă momentul decisiv al partidei a avut loc în minutul 42, când Susic a primit direct cartonaşul roşu din partea centralului Istvan Kovacs.

FCSB a câştigat meciul de pe terenul CFR-ului şi a venit la două puncte în spatele primului loc din play-off, loc ocupat chiar de ardeleni. Octavian Popescu a decis partida cu golul marcat în minutul 74, însă cel mai important moment al duelului de duminică a avut loc în minutul 42. Mateo Susic a avut o intrare extrem de dură asupra lui Darius Olaru, care a şi ajuns la spital, şi a primit direct cartonaşul roşu din partea centralului Istvan Kovacs.

Însă, la doar o zi distanţă de la partida directă, fanatik.ro anunţă că fundaşul dreapta este foarte aproape de a ajunge la o înţelegere cu FCSB. Susic este singurul fotbalist de bază din lotul campioanei României care n-a primit o ofertă pentru prelungirea contractului, astfel că Gigi Becali este interesat să-l "fure" pe fundaşul dreapta al ardelenilor.

"Mateo e un fotbalist de naţională, nu ducem lipsă de propuneri. Deocamdată analizăm toate variantele, iar în săptămânile următoare vom lua o decizie.

Vom vedea ce se va întâmpla şi cu oferta de la CFR, dar aţi fi bucuros dacă vi s-ar propune o prelungire pe un salariu inferior? Nu ascund că am purtat o discuţie inclusiv cu domnul Becali, la FCSB" , a declarat agentului lui Mateo Susic, Ives Cakarun, pentru playsport.ro.

Mai mult, Gigi Becali a confirmat şi el interesul pentru fundaşul dreapta de 31 de ani: "M-a sunat agentul lui Susic să-mi spună despre băiat. Vom vedea".

Revenit la CFR Cluj în 2019, unde a mai fost legitimat în sezonul 2014/2015, Mateo Susic are două pase decisive reuşite în cele 27 de meciuri jucate pentru ardeleni în actuala stagiune, în toate competiţiile.