Un portar a salvat-o pe Marseille în Youth League! A înscris cu o lovitură de cap în minutul 90+7

Belgianul Jelle van Neck (18 ani), portarul echipei Olympique Marseille, a înscris marţi un gol în meciul din Youth League disputat împotriva echipei Eintracht Frankfurt. El a egalat la 2 în minutul 90+7.

La Marsilia, pe Stade OM Campus, Eintracht a deschis scorul în minutul 8, prin Wenig, iar M’Madi a egalat în minutul 21. Bobson a înscris al doilea gol al germanilor, iar OM a rămas în zece jucători după eliminarea lui Raimane Daou (min. 69).

În minutul 90+7, la un corner, portarul Jelle van Neck a venit în careul german şi a reluat în plasă centrarea lui Caprice.

Gol de 2-2 şi echipa de tineret a clubului Olympique Marseille a câştigat primul punct din grupa D a competiţiei.

Afla mai multe despre: youth league