”Un spectacol în Giuleşti”. Anghel Iordănescu, profund impresionat de jocul Rapidului

Rapid

FC Rapid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa FC Voluntari, în etapa a XXIV-a din Superligă. Marko Dugandzic a reuşit un hattrick pentru giuleşteni.

Dugandzic a marcat în minutele 19, 55 şi 82. Celălalt gol al Rapidului a fost înscris de Albu, în minutul 43. FC Voluntari a punctat prin Lopes, în minutul 90+2.

Anghel Iordănescu, fostul selecţioner al României, a urmărit de pe Giuleşti victoria Rapidului cu FC Voluntari, scor 4-1. Iordănescu a rămas impresionat de atmosfera din Giuleşti, dar şi de jocul făcut de elevii lui Adi Mutu.

„A fost un meci foarte bun, un spectacol în Giuleşti. Rapid şi-a găsit golgeterul. Faptul că a marcat un nou hattrick, că e în faţa porţii şi punctează în permanenţă, este un lucru pozitiv. Remarc jocul cursiv, pozitiv al Rapidului, cu bună dispoziţie din partea lui Ioniţă şi Pănoiu.

Remarc şi tribuna, care ajută în permanenţă şi care dă amploare jocului Rapiduleţului. Eu cred că Rapid va fi în play-off, joacă bine, joacă avântat acasă. Trebuie să îşi consolideze şi jocul în deplasare. Rapid va fi foarte greu de bătut acasă”, a declarat Anghel Iordănescu după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

• Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, P. Iacob, J. Morais (Fl. Ştefan '78) - Crepulja, Al. Albu, Pănoiu (Sefer '78) - Emmers (Ciobanu '79), Dugandzic (Luckassen '82), Al. Ioniţă II (Bamgboye '71). Antrenor: Adrian Mutu
  • FC Voluntari: M. Popa - Matricardi (Paz '46), Armaş, Ricardinho - Aliji, Raţă, Sigurjónsson (Tavares '65), Merloi, Cr. Costin (Lopes '56) - Nemec (Dumiter '46), Damaşcan (M.Răduţ '56). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: anghel iordanescurapid