Oţelul Galaţi a anunţat prelungirea contractului fundaşului central Paul Iacob pentru încă un sezon. Astfel, acesta va îmbrăca tricoul roş-alb-albastru şi în stagiunea 2026-2027.
Fundaşul Paul Iacob şi-a prelungit contractul cu Oţelul Galaţi
"Ajuns la Galaţi într-un moment important al reconstrucţiei echipei, Paul a devenit rapid mai mult decât un jucător al Oţelului. Prin atitudine şi spiritul de luptă demonstrate meci de meci, fundaşul originar din Constanţa şi-a câştigat respectul colegilor, al staff-ului tehnic şi, mai ales, al suporterilor roş-alb-albaştri", a transmis clubul.
În sezonul trecut, Paul Iacob, în vârstă de 30 de ani, s-a numărat printre liderii vestiarului şi printre jucătorii care au contribuit la consolidarea Oţelului în elita fotbalului românesc.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
„Sunt fericit că voi continua la Oţelul. Am trăit momente speciale aici, iar relaţia pe care am construit-o cu acest club şi cu suporterii săi a cântărit enorm în decizia mea. Mă simt apreciat la Galaţi şi simt că mai avem multe obiective de îndeplinit împreună. Voi continua să dau totul pentru această echipă şi pentru aceşti suporteri extraordinari”, a declarat Iacob.
Formă jucător oferit de Superscore
Afla mai multe despre: paul iacob, paul iacob otelul







