UTA Arad, prima victorie în deplasare după aproape un an! Reacţia lui Ilie Poenaru

UTA

Formaţia FC Botoşani a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa UTA Arad, în primul meci al etapei a zecea a Superligii.

Ilie Poenaru, antrenorul echipei UTA Arad, a vorbit despre victoria echipei sale.

"Un meci disputat pentru că am vrut noi să fie aşa. Cred eu că prima repriză a fost dominată de noi, din punct de vedere fizic şi al organizării defensive. Am reuşit să înscriem două goluri şi cred că mai puteam face asta. Din păcate, ceea ce am discutat la pauză nu s-a văzut în repriza a doua.

Ne-am retras prea mult, nu trebuia să facem asta. Una peste alta, băieţii trebuie felicitaţi. Au muncit, şi-au dorit foarte mult victoria astăzi. Nu se mai câştigase de mult timp în deplasare. Trebuie să fim mult mai echilibraţi după ce conducem. E important că am spart gheaţa", a spus Ilie Poenaru, după meciul de la Botoşani.

Au evoluat următoarele echipe:

FC Botoşani: Pap – Sno, Dican, Ţigănaşu (Dragu ’73), Şeroni – Mussis (Tîrcoveanu ’63), Sylla, Ivanov (Shahaf ’46) – Mateus (Petkovski ’46), Camara, Mailat (Roman ’82). Antrenor: Mihai Teja

UTA Arad: Iacob – Vukcevic, Chindriş, Benga, Hoxhallari – Batha, Stahl (Otele ’46, Ubbink ’73) – Steau (Negoescu ’78), Cascini (Anton ’82), Jobello – Postolachi (Keşeru ’82). Antrenor: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: ilie poenaruuta arad