Val de ironii după ce Petrolul a fost umilită de Florin Pîrvu: ”A apucat să îşi ia toate bagajele de la Ploieşti?” | EXCLUSIV

Petrolul

Echipa ilfoveană FC Voluntari a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului.

Pîrvu, victorie mare împotriva fostei echipe

FC Voluntari s-a impus fără probleme la Ploieşti, unde a condus cu 3-0 la pauză. Vadim Raţă a deschis scorul în minutul 20, din centrarea lui Nemec. Patru minute mai târziu Igor Armaş a înscris şi el, iar în minutul 45+4 Adam Nemec a dus scorul la 3-0 pentru oaspeţi. Merloi a marcat şi el în minutul 59, din pasa lui Boboc şi ilfovenii s-au impus cu 4-0 în deplasare.

• Petrolul este pe locul 5 în clasamentul play-out-ului, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari, cu 20 de puncte, se află pe locul 6.

Florin Pîrvu şi-a umilit fosta echipă, iar Ovidiu Herea şi Cristi Pulhac au tras primele concluzii.

Ovidiu Herea: ”I-a cunoscut prea bine Pîrvu! (n.r. râde). Trebuie să se schimbe ceva la Petrolul că nu îi văd foarte bine. Eu aş aduce un antrenor cu experienţă.

Cristi Pulhac: Nu a apucat să îşi ia toate bagajele de la Ploieşti (n.r. ironic), se vede că îi cunoaşte bine. Şi alegerea antrenorului la Petrolul trebuia să fie mai bine gândită!”.

Echipele care au evoluat:

• PETROLUL: Zima – Dumitriu (Işfan 46), Papp, Huja (Meijers 46), V. Ţicu - Hanca, Diomande (Jyry 69) – Al. Musi (M. Bratu), Jair, Grozav – Irobiso (A. Berisha 46). ANTRENOR: Florin Stângă
  • FC VOLUNTARI: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, Raţa, Crepulja, Aliji (R. Popescu 90) – Dumiter (Merloi 45), Nemec (Carnat 75), D. Andrei. ANTRENOR: Florin Pîrvu

Afla mai multe despre: petrolulflorin pîrvuvoluntari