Valentin Mihăilă a revenit pe gazon şi are un nou obiectiv în Serie B. Mesajul internaţionalului român

Valentin Mihăilă (23 de ani) a revenit pe teren pentru Parma după o accidentare urâtă care l-a ţinut departe de gazon!

Mesajul lui Valentin Mihăilă, la primul meci jucat după două luni pentru Parma: ”Sunt foarte fericit”

Internaţionalul român a jucat aproximativ 20 de minute în remiza celor de la Parma cu Modena, scor 1-1, în etapa a 33-a din Serie B. Românul a transmis şi un scurt mesaj pe reţelele sociale, după ce a revenit pe teren la Parma.

”Foarte fericit să fiu din nou alături de echipă. Acum, cu gândul la următorul joc”, a scris Valentin Mihăilă, pe Instagram.

Presa din Italia l-a lăudat pe internaţionalul român, semn că Mihăilă nu a dezamăgit, potrivit analizei făcute de jurnaliştii italieni. De asemenea, şi Dennis Man a evoluat pentru Parma, fiind trimis în teren în minutul 46.

Presa din Italia, după Modena - Parma 1-1

„Participă la asediul de pe finalul partidei cu trei şuturi periculoase spre poartă. Gagno se opune”, scriu italienii de la Tuttomercatoweb, care l-au notat pe Mihăilă cu 6,5.

În runda următoare, Parma o va înfrunta pe Cagliari, pe teren propriu.

• 13 meciuri, 3 pase şi 3 goluri a reuşit Mihăilă în acest sezon pentru Parma

În urma acestui rezultat, Parma rămâne pe locul şase, cu 48 de puncte, la egalitate cu Reggina şi la 12 puncte de ultimul loc care asigură promovarea directă, ocupat de Genoa.

Afla mai multe despre: valentin mihăilă