VAR-ul, considerat vinovat pentru ratarea titlului: ”L-au adus pe capul lor, i-a nenorocit”. Panduru s-a amuzat copios pe seama CFR-ului | EXCLUSIV

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci al etapei a 7-a din play-off-ul Superligii. =

În minutul 27 Andrei Ivan a primit direct cartonaşul roşu pentru o intervenţie la Boateng, însă, după consultarea VAR, arbitrul Radu Petrescu a anulat cartonaşul roşu, dându-i jucătorului craiovean cartonaş galben.

În repriza secundă gazdele au deschis scorul prin Muhar. Acesta a intrat pe teren în minutul 60 şi a înscris şase minute mai târziu. Însă oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 68, prin Andrei Ivan – un gol care a avut nevoie de validarea VAR.

Prezenţa VAR-ului a stârnit o discuţie în direct la Orange Sport. Basarab Panduru nu s-a putut abţine şi a lansat o serie de ironii la adresa CFR-ului.

Dan Udrea: ”E întâmplător că fix în primul an de cand e VAR-ul CFR pierde titlu?”

Basarab Panduru: ”Chiar că... Ne pui pe ganduri şi pe noi (n.r râde)”.

Dan Udrea: ”Păi... asta e realitatea. Toată lumea voia VAR în România...”

Basarab Panduru: Doar noi nu, CFR (nr.r râde) Ne aţi adus VAR-ul pe cap ca să ne nenorociţi (n.r. râde). Acum e linia trasă prost, soft-ul prost.

Andrei Vochin: Bordeianu e primul din tot clubul care zice că hai să mai lăsăm arbitrii în pace că problema e la noi, noi nu prea am jucat...

CS Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 36 de puncte.

S-a încheiat 1-1, iar CFR are 39 de puncte şi este pe locul al treilea, la şapte puncte de liderul Farul. Campioana en-titre pare ieşită total din lupta pentru titlu.

Echipele care au evoluat:

• CFR CLUJ: Scuffet – C. Manea, Yuri, A. Burcă, Camora (Peteleu 90) – Braun (Bordeianu 74), Boateng (Muhar 60), Cvek, Fică (Petrila 74) - Janga, Bîrligea (E. Krasniqi 60). ANTRENOR: Dan Petrescu
  • CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Badelj - Mateiu, Screciu – Cîmpanu (Baiaram 61), Işfan (Roguljic 61; Căpăţână 77), A. Ivan – Koljic (Markovic 46). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Afla mai multe despre: cfr clujvarpanduru