Victorie clară pentru naţionala României U16. Tricolorii lui Nicolae Roşca s-au distrat cu Macedonia de Nord

Echipa națională

În primul meci din cadrul stagiului de pregătire pe care naţionala U16 îl desfăşoară în Macedonia de Nord, tricolorii s-au impus, scor 4-0.

Echipa României a deschis rapid scorul prin Vlad Oarga, în minutul 3 al partidei. Robert Petculescu a dublat avantajul tricolorilor în minutul 36, Mario Ilie, în minutul 57, şi Mihai Toma, în minutul 74, punctând şi ei până la finalul partidei.

S-au jucat 2 reprize de 40 de minute. Echipa folosită de selecţionerul Nicolae Roşca:

România U16: 1. Ungureanu – 2. Gaşpar, 5. Ioniţă, 6. Dumitra, 3. Techereş (17. Pădurariu 80+1′) – 8. Petculescu (18. Gogescu 67′), 4. Lambru (16. Olaru 67′), 11. Burlacu (21. Toma 74′) – 17. Ilie, 9. Oarga (19. Doicaru 74′), 10. Pîrvu (Păun 67′)

Următorul meci va avea loc, joi, de la ora 11.00.

Afla mai multe despre: romania