Victorie facilă pentru Al Hilal în etapa a treia din Arabia Saudită. Debut pentru Luciano Vietto, starul achiziţionat de la Sporting

Al Hilal a trecut cu scorul de 2-0 de Damac, în etapa a treia din campionatul Arabiei Saudite.

Bafetimbi Gomis a reuşit o "dublă" pentru formatia lui Lucescu în minutele 17 şi 60.

De remarcat că la Al Hilal a debutat şi noua achiziţie, Luciano Vietto, care a fost trimis în teren după pauză, în locul lui Andre Carillo.

Al Hilal are 7 puncte după primele trei runde, fiind la egalitate cu Al Fateh şi Al Faisaly. Etapa viitoare, formaţia românului are meci pe terenul lui Al Ettifaq, ocupanta locului 4 în campionat.

În stagiunea trecută, Al Hilal a cucerit titul de campioană sub comanda lui Răzvan Lucescu.

Titul cucerit în Arabia Saudită reprezintă al 8-lea trofeu al carierei lui Răzvan Lucescu, care devine una tot mai impresionantă. La Al Hilal, Lucescu a cucerit Liga Campionilor Asieri în 2019 şi acum titlul de campion al Arabiei Saudite. În 2018, Răzvan a fost declarat antrenorul anului în România, iar în 2018-2019, cel mai bun antrenor din Grecia.

Afla mai multe despre: razvan lucescu