Victorie importantă pentru Juventus în meciul cu Fiorentina. Toate rezultatele zilei de duminică

Juventus

Juventus Torino a învins-0, duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe Fiorentina, în etapa a 31-a din Serie A.

Federico Gatti a deschis scorul în minutul 21 al partidei de la Torino, aducând în avantaj gazdele. În minutul 32, lui Vlahovic i s-a anulat un gol, după verificarea VAR, pentru un ofsaid la McKennie.

Oaspeţii au avut o bună ocazie de egalare în minutul 74, la şutul lui Gonzalez, dar torinezii s-au impus la limită şi, după o victorie chinuită, Juventus are 62 de puncte şi se află pe locul 3 în campionat. AC Fiorentina este pe 10, cu 43 de puncte.