Victorie la debut de sezon pentru Lucescu. PAOK Salonic a câştigat partida cu Panserraikos

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Panserraikos, în prima etapă din campionatul Greciei, Super League.

Oaspeţii au condus cu 1-0 la Salonic, prin golul marcat de fostul jucător de la Voluntari, Farul şi CFR, spaniolul Jefte Betancor, în minutul 31, din penalti. PAOK a egalat tot din penalti, în minutul 35, când Schwab a transformat lovitura de pedeapsă.

Echipa lui Răzvan Lucescu  a preluat conducerea în minutul 45+3, prin Ozdoev, însă Panserraikos a egalat imediat după pauză, în minutul 49, cu golul lui Salazar.

Victoria campioanei Greciei a venit în minutul 60, adusă de un gol din penalti marcat de tot de Stefan Schwab.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaokgrecia