Victorie nebună pentru Rapid împotriva celor de la Carmen! Cu şase minute înainte de final scorul era 0-0

Fotbal intern

Academia Rapid a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii a 4-a, seria Bucureşti, după victoria cu 2-0 obţinută împotriva celor de la Carmen.

Giuleştenii au avut nevoie de 85 de minute pentru a deschide scorul, Iacob marcând cu o lovitură superbă de cap. Patru minute mai târziu, Olariu a dublat avantajul echipei lui Constantin Schumacher.

În urma acestui rezultat, Rapid a acumulat 29 de puncte în 11 etape, cu unul în plus faţă de Steaua, care are însă un meci mai puţin disputat. Etapa viitoare, Rapid are meci în Giuleşti cu Metaloglobus

CARMEN - RAPID 0-2

Min 90+4 Final de meci

Min. 89 - GOOOOOOL RAPID! Marchează şi Olariu

Min. 85 - GOOOOOOOL RAPID! Iacob deschide scorul

Min. 71 - Rapid domină autoritar partida. Jucătorii lui Matei par să fi cedat din punct de vedere fizic

Min. 58 - O nouă paradă superbă a portarului lui Carmen

Min. 46 - A început repriza a doua

Min. 45 - Arbitrul pune capăt primei reprize

Min. 42 - Goge este şi el foarte aproape de a marca, însă tabela rămâne neschimbată

Min. 37 - Ocazie uriaşă pentru Rapid. Portarul lui Carmen parează excelent o lovitură de cap bine plasată

Min. 24 - Ocazie mare pentru Daniel Niculae

Min. 20 - Echipa antrenată de Adi Matei a echilibrat jocul, însă până acum nu a trimis niciun şut pe poarta adversă

Min. 5 - Start bun de meci pentru giuleşteni, care şi-au creat deja câteva ocazii de gol

Min. 1 - A început partida

Daniel Pancu şi Liviu Ganea sunt căpitanii celor două echipe.

În tribunele arenei din Giuleşti sunt aproximativ 500 de spectatori

Sursa foto: bilete-pariuri.ro

Carmen şi Rapid reînnoadă în Liga a IV-a una dintre cele mai vechi rivalităţi din fotbalul românesc. Gazdă va fi Carmen, însă meciul se joacă în Giuleşti, spre bucuria fanilor rapidişti.

În clasament, rapidiştii stau mult mai bine. Sunt neînvinşi în acest sezon şi au opt puncte peste Carmen, dar şi un meci în plus disputat.

Afla mai multe despre: academia rapidcarmengiulestiliga a 4-a