Victorie pentru echipa lui Mircea Lucescu. Dinamo Kiev a câştigat meciul cu Lviv

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a învins duminică, în deplasare, formaţia FC Lviv, scor 2-0, în etapa a 19-a din campionatul Ucrainei.

După o primă repriză fără gol, Dinamo Kiev a deschis scorul la Lviv, pe Skif Stadium, în minutul 52, prin Vladyslav Vanat. După gol, Mircea Lucescu a efectuat  mai multe schimbări, iar unul dintre jucătorii introduşi pe teren, Eric Ramirez, a majorat scorul în minutul 87, la numai şase minute după ce intrase în joc.

Dinamo Kiev s-a impus cu 2-0 şi este pe locul 4 în clasament, ultima poziţie care duce în Europa, cu 36 de puncte.

Lider în Ucraina este Şahtior Doneţk, cu 43 de puncte.

Afla mai multe despre: mircea lucescu