Victorie pentru Răzvan Lucescu în faţa lui Bordeianu! Al Hilal este liderul campionatului din Arabia Saudită

Al Hilal, formaţie pregătită de Răzvan Lucescu, a învins Al Qadisiya, scor 3-1

Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa lui Mihai Bordeianu, Al Qadisiya, într-un meci din etapa a noua a campionatului Arabiei Saudite.

Bordeianu a jucat până în minutul 90+2. Românul a primit un cartonaş galben în minutul 50.

Au marcat Gomis ’14 (penalti), Carrillo ’23 şi Al Dawsari ’48 pentru învingători, respectiv Ohawuchi ’57 pentru Al Qadisiya.

Al Hilal este lider în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce AL Qadisiya este pe locul şapte, cu 13 puncte.

Afla mai multe despre: răzvan lucescu