VIDEO | A confundat mingea cu piciorul! Fault grosolan în Liga 1. Fotbalistul care a fost aproape de accidentare

Gaz Metan a intrat în avantaj la pauza meciului cu Chindia Târgovişte, de pe teren propriu, după penalty-ul transformat de Ronaldo Deaconu.

VIDEO | Gaz Metan - Chindia Târgovişte, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

Gaz Metan - Chindia Târgovişte a fost a doua partidă a zilei din Liga 1, pe Telekom Sport. De la 13:30, UTA Arad şi Hermannstadt au remizat, scor 1-1.

În prima repriză, pănă la deschiderea scorului, ambele echipe au cerut câte o lovită de pedeapsă, dar centralul a lăsat jocul să continue. Apoi, în minutul 35, Fomba, de la Gaz Metan, a comis un fault grosolan.

Fundaşul oaspeţilor l-a lovit în plin pe Valente, care s-a resimţit serios. De altfel, colegii săi au crezut că e vorba de o accidentare, după ce au văzut intrarea lui Fomba.

Ronaldo Deaconu a transformat penalty-ul, iar Fomba a fost scos la pauza partidei.

Afla mai multe despre: gaz metanchindiafombavalente