VIDEO | A fost nebunie în avionul Franţei după calificarea în sferturi. Cum au fost primiţi jucătorii la hotel

Cupa Mondială

A fost bucurie mare în avionul care a dus Franţa de la Kazan la Moscova. Jucătorii au cântat şi au dansat după ce au trecut cu 4-3 de Argentina şi s-au calificat în sferturile Cupei Mondiale.

Franţa a reuşit o victorie entuziasmantă în faţa Franţei, scor 4-3, în optimile Cupei Mondiale. Omul meciului a fost tânărul Mbappe, care a scos un penalty şi a dat goluri. După meciul care s-a jucat la Kazan, delegaţia Franţei a revenit la Moscova, acolo unde este cantonată.

În avion, jucătorii au cântat şi au dansat, însă nu s-au oprit aici. Angajaţii hotelului în care sunt cazaţi i-au primit cu aplauze, muzică şi urale.

Afla mai multe despre: frantaargentinacampionatul mondial