VIDEO | A fost o nebunie de meci în Cupei Franţei între Toulouse şi Reims! S-au marcat 15 goluri

Câştigătoarea s-a decis după executarea loviturilor de departajare. Toulouse s-a calificat în optimile de finală ale competiţiei.

În prima repriză, s-a marcat o singură dată. Leya a deschis scorul pentru gazde. În partea a doua, cele două echipe s-au dezlănţuit, iar răsturnările de scor s-au succedat cu repeziciune. Dia a egalat imediat după reluare, Garcia a dus-o din nou în avantaj pe Toulouse, dar Oudin a egalat din nou.

Leya şi Chavalerin au punctat şi ei în ultimele 10 minute ale primelor 90, aşa că s-a intrat în prelungiri. Cafaro a adus-o pe Reims în avantaj, dar Gradel a egalat din nou din penalty în minutul 120. Scor final 4-4, iar la executarea loviturilor de departajare a fost 4-3 pentru Toulouse. Cafaro, jucător crescut de Toulouse, a ratat lovitura decisivă.

Afla mai multe despre: toulousereimscupa franţei