VIDEO | A fost sau nu penalty pentru Clinceni? Cicâldău neagă: ”A fost o fază comică. Eu am atins mingea”

Fotbal

CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, în deplasare, cu Academica Clinceni, în etapa a XIV-a a Ligii 1.

În minutul 13 al primei reprize, Merloi a intrat în careu, dar a cazut în urma unui contact cu Cicâldău însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

”A fost o fază comică. Zic eu că am atins mingea, i-am şi spus jucătorului de la Clinceni că nu are cum să ceară fault la acea fază. Nu l-am atins, am atins mingea.

Am venit aici cu gândul să câştigăm cele trei puncte, mergem la fiecare meci cu acest gând, dar din păcate, astăzi atât s-a putut”, a spus Cicâldău la finalul meciului.

Afla mai multe despre: cicaldau,