VIDEO | A fost spectacol azi în Premier League! Tottenham şi Chelsea au fost egalate în prelungiri, în meciuri terminate 3-3 şi 2-2

Premier League

Rezumatele zilei din Premier League.

Southampton - Tottenham 3-3

Tottenham a fost egalată în prelungiri pe terenul ultimei clasate. Londonezii au deschis scorul la finele primei reprize prin bomba lui Pedro Porro. A doua repriză a fost una spectaculoasă. Che Adams a egalat la 40 de secunde după ieşirea de la cabine. Tottenham a trecut din nou la conducere prin reuşita lui Kane. Perisic a dublat imediat avantajul trupei lui Conte. Southampton a forţat egalarea şi a reuşit să puncteze prin Walcott. Golul de 3-3 a venit în prelungiri când Ward-Prowse a transformat penaly-ul scos de Maitland-Niles. Tottenham rămâne pe locul 4, în timp ce sfinţii staţioaneză pe ultima pozţie.

Chelsea - Everton 2-2

Chelsea a avut aceeaşi soartă ca Tottenham şi a fost egalată pe final de Everton. Toate cele 4 goluri au venit după pauză. Mai întâi Joao Felix l-a păcălit pe Pickford cu şut plasat. Trupa lui Sean Dyche a egalat din specialitatea casei, faza fixă. Recce James a scos un penalty transformat de Havertz. Nici al doilea gol nu le-a fost suficient londonezilor pentru victorie. Simms l-a depăşit uşor pe Koulibaly şi l-a învins pe Kepa. Cu acest punct Everton urcă pe locul 15, în timp ce Chelsea rămâne la mijlocul clasamentului.

Aston Villa - Bournemouth 3-0

Brentford - Leicester 1-1

Wolves - Leeds 2-4

Afla mai multe despre: rezultate premier leaguechelseatottenham