VIDEO | AC Milan a pierdut în faţa lui Napoli. Sassuolo, cu Chiricheş în teren, a fost egalată de Fiorentina, după ce a condus cu 2-0. Rezumatele complete din Serie A

Serie A

AC Milan a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de Napoli, în etapa a XVIII-a din Serie A. Milanezii au pierdut locul al doilea în favoarea adversarilor din Napoli.

AC Milan - Napoli, scor 0-1

Unicul gol al meciului a fost marcat de Elmas în minutul 5. Kessie a marcat în minutul 90 golul de 1-1, dar reuşita a fost anulată pentru ofsaid, după ce arbitrajul video a intervenit. La gazde, portarul Ciprian Tătăruşanu a rămas pe banca de rezerve.

Fiorentina - Sassuolo, scor 2-2

Au marcat: Vlahovici '51, Torreira '61 /  Scamacca '32, Frattesi '37.

Sassuolo, cu fundaşul Vlad Chiricheş pe teren tot meciul, a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-0), meciul disputat, duminică, în deplasare, cu Fiorentina, în etapa a XVIII-a a campionatului italian Serie A. La formaţia din Florenţa, atacantul Louis Munteanu nu a fost în lot.

Spezia - Empoli, scor 1-1

Au marcat: Marchizza '50 (a) / Nikolaou '71 (a).

Sampdoria - Venezia, scor 1-1

Au marcat: Gabbiadini '1 / Thomas Henry '87.

La gazde, fundaşul Radu Drăguşin a intrat pe teren în minutul 61, în locul lui Bereszynski.

Torino - Verona, scor 1-0

A marcat: Pobega '26.

Magnani (Verona) a fost eliminat, în minutul 25.

Inter Milano conduce în clasament, cu 43 de puncte, echipă urmată de Napoli şi AC Milan, cu câte 39 de puncte.

Afla mai multe despre: ac milan-napoli-serie a