VIDEO | Academia Rapid, victorie cu emoţii în Cupa României. Giuleştenii au avut în faţă un portar fără o mână

Fotbal intern

Academia Rapid nu vrea doar să promoveze în Liga a III-a. Giuleştenii şi-au propus să câştige şi faza locală a Cupei României. Echipa lui Schumacher s-a calificat în sferturi.

Academia Rapid a trecut mai departe în faza locală a Cupei României. Romprim a fost aproape de o surpriză în optimi. A condus cu 1-0 în Giuleşti, dar oaspeţii au rezistat până în minutul 75. Rapidiştii s-au impus, până la urmă, cu 3-1. Poarta lui Romprim a fost apărată de Tudor Mihăilescu, un goalkeeper de admirat, care evoluează cu un handicap.

Afla mai multe despre: rapidacademia rapidconstantin schumachergiulesti