VIDEO | Accidentare groaznică pentru Neymar. Brazilianul a urlat de durere

PSG

PSG s-a duela cu Lille, azi, în etapa cu numărul 24 din Ligue I, pe Orange Sport, scor final 4-3.

VIDEO | Probleme pentru PSG. Neymar s-a accidentat în meciul cu Lille şi nu a putut continua partida din Ligue I

PSG a primit vizita formaţiei Lille în etapa cu numărul 24 din Ligue I. Meciul a început cum se poate mai bine pentru gazde, care au marcat două goluri în primele 20 de minute, prin Mbappe şi Neymar. Sorta meciului, însă s-a schimbat în minutul 24, când Lille a dat prima replică prin golul marcat de Diakite. Oaspeţii nu au lăsat garda jos nici după pauză şi au revenit în avantaj după ce David şi Bamba şi-au trecut numele pe tabelă.

Pentru PSG este un meci de uitat, având în vedere şi accidentarea lui Neymar, din minutul 51, când a fost înlocuit cu Ekitike.

Din primele informaţii, accidentarea fotbalistului pare una destul de serioasă, având în vedere cum a câlcat strâmb. Fotbalistul a ieşit în lacrimi de pe teren, după ce echipa medicală a intervenit.

• PSG este liderul clasamentului, cu 57 de puncte. Lille se află pe poziţia a cincea, cu 41 de puncte.

Până la final PSG a revenit în joc şi a întors rezultatul, partida s-a terminat 4-3.

Neymar a sosit la PSG în 2017, de la Barcelona, pentru 222 de milioane de euro, cel mai mare transfer din istoria fotbalului. Fotbalistul are, în actualul sezon, în tricoul lui PSG 17 goluri şi 15 pase decisive.

•  75 de milioane de euro este cota lui Neymar conform site-ului de specialitate Transfermarkt.com

Alături de Barcelona, Neymar a câştigat două titluri de campion al Spaniei, o Champions League, o Supercupă a Europei, trei Cupe ale Spaniei, o Supercupă a Spaniei şi un CM al cluburilor.

Cu PSG, brazilianul s-a încoronat de patru ori campion al Franţei, a cucerit trei Cupe ale Franţei şi două Cupe ale Ligii Franţei.

Neymar a recunoscut "tensiunile" din vestiarul PSG-ului: "Nici cu prietena mea nu sunt de multe ori de acord"