VIDEO | Ajax Amsterdam a umilit-o pe Feyenoord în clasicul Olandei. Ce a făcut Răzvan Marin

Forma proastă a celor de la Feyenoord continuă. Gruparea din Rotterdam a fost umilită în clasicul Olandei împotriva campioanei en-titre Ajax Amsterdam.

"Lăncierii" conduceau deja cu scorul de 2-0 după doar şapte minute, datorită reuşitelor lui Ziyech şi Tagliafico. Până la finalul reprizei au mai marcat şi Neres şi van de Beek, iar scorul final a fost stabilit încă din primele 45 de minute.

Din păcate, Răzvan Marin a fost rezervă pe toată durata meciului. Erik ten Hag nu a apelat deloc la internaţionalul român, care joacă din ce în ce mai puţin la Ajax.

Afla mai multe despre: ajaxrazvan marin