VIDEO | Alex Maxim, meci de coşmar la revenirea la Gaziantep! A rezistat pe teren doar 23 de minute. Ce s-a întâmplat

Alexandru Maxim a revenit la Gaziantep după împrumutul la Besiktas într-un meci pe care cu siguranţă speră să-l uite cât mai repede.

”Şoimii” au debutat în noua ediţie de campionat într-o deplasare infernală, contra lui Fenerbahce, echipă ce a terminat pe locul doi în sezonul trecut în Turcia. Gruparea din Istanbul a început meciul în forţă, iar în minutul 18 scorul era deja 2-0 pentru Fener, după dubla semnată de Edin Dzeko. Maxim a fost titular şi a fost avertizat cu cartonaş galben de arbitrul Bitigen în minutul 20. La doar trei minute distanţă, fostul mijlocaş al lui Mainz a fost eliminat din cauza faptului că a aplaudat în mod ironic o decizie luată de ”central”. Rămasă în 10 oameni, Gaziantep a reuşit să reducă din diferenţă la ultima fază a primei reprize.