VIDEO | Alexandru Maxim a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Galatasaray în Superliga din Turcia! Cum a înscris românul

Alexandru Maxim (30 de ani) a marcat pentru Gaziantep FK în meciul cu Galatasaray, pierdut cu 2-1 pe teren propriu de echipa turcă.

Gaziantep FK a pierdut în etapa a 22-a din campionatul Turciei, 2-1 cu Galatasaray, pe teren propriu. Galata e pe locul doi în clasamentul din Turcia şi, prin acest succes, şi-a asigurat poziţia a doua. Onyekuru a reuşit o dublă pentru formaţia Cim-Bom, în minutele 51 şi 79, în timp ce pentru Gaziantep a marcat Alexandru Maxim.

Maxim a marcat din penalty în prelungiri, în minutul 90+8, şi a ajuns la a 11-a reuşită stagională pentru fosta echipă a lui Marius Şumudică.

Internaţionalul român a fost integralist în partida contra Galatei, alături de un alt român, Alin Toşca.

În urma acestui rezultat, Gaziantep FK a rămas pe locul patru în Superligă şi poate fi depăşită de Alanyaspor, dacă aceasta din urmă va câştiga meciul contra lui Sivasspor.

Afla mai multe despre: alexandru maximgolgaizantep fkturciavideo