VIDEO | Amorţit între buturi timp de 83 de minute, Ştefan Târnovanu a gafat pe final şi a readus-o pe Dinamo în joc

VIDEO |  Amorţit între buturi timp de 83 de minute, Ştefan Târnovanu a gafat pe final şi a readus-o pe Dinamo în joc

Fotbal

Ştefan Târnovanu (23 de ani) i-a băgat în joc pe dinamovişti, în partida câştigată de FCSB, scor 2-1, pe ”Arcul de Triumf”

În minutul 83 la derby-ului, spaniolul Laruccea a trimis un şut spre poarta lui Ştefan Târnovanu, care, până în acel moment nu a avut nimic de apărat.

Târnovanu a gafat

Internaţionalul român a părut nepregătit să intervină, a respins balonul în faţă, iar acolo se afla portughezul Goncalo Gregorio, care a îndeplinit o simplă formalitate, iar scorul a devenit 2-1 pentru FCSB.

• A fost primul gol marcat de către Goncalo Gregorio la Dinamo.

Dinamo a forţat egalarea în ultimele 10 minute, însă fără succes. ”Câinii” au bifat a doua înfrângere din acest sezon, după 0-2 cu Universitatea Craiova, etapa trecută.