VIDEO | Antonio Sefer a marcat primul său gol pentru Hapoel Beer Sheva în campionatul Israelului

Fotbal

Fotbalistul român Antonio Sefer (23 de ani) a marcat, sâmbătă, primul său gol pentru Hapoel Beer Sheva în campionatului Israelului.

Fostul jucător al Rapidului a fost titular în partida pe care echipa sa, Hapoel Beer Sheva, a câştigat-o pe teren propriu împotriva celor de la Hapoel Hadera, scor 3-0, în prima etapă a campionatului din Israel, şi a marcat un gol.

În minutul 22, Antonio s-a demarcat foarte bine în spatele liniei defensive adverse şi a plasat o lovitură de cap perfectă, la colţul lung, fără şanse pentru portarul advers.

Antonio Sefer, la al doilea gol pentru Beer Sheva

Antonio Sefer a bifat, astfel, al doilea său gol pentru Hapoel Beer Sheva în partidele oficiale, după ce în urmă cu o săptămână reuşea să înscrie şi împotriva celor de la Netanya, în înfrângerea 1-4, din Toto Cup.

Mijlocaşul român a fost păstrat pe teren până în minutul 77, când a fost înlocuit cu un alt fotbalist român, fostul mijlocaş al celor de la CFR Cluj, Alexandru Păun.

Antonio Sefer s-a transferat la Hapoel Beer Sheva în această vară, de la Rapid, în schimbul a 500.000 de euro.

• 900.000 de euro este cota de piaţă a lui Antonio Sefer, conform transfermarkt.de.

Afla mai multe despre: antonio seferhapoel beer shevaisrael