VIDEO | Apără SuperTătă! Portarul României nu i-a dat nicio şansă lui Mbappe de la 11 metri

Ciprian Tătăruşanu a fost titular la FC Nantes în meciul cu PSG, pierdut de echipa sa cu 3-0, în ciuda faptului că presa din Franţa a scris despre faptul că nu va mai juca în acest sezon pentru "canari".

Portarul naţionalei României s-a dovedit a fi, încă o dată, unul dintre cei mai buni jucători de la Nantes şi în minutul 66 a apărut lovitura de pedeapsă executată de Mbappe, la scorul de 1-0 pentru campioana Franţei.

Ulterior, PSG a avut o nouă lovitură de pedeapsă, în minutul 85, iar de data aceasta Mbappe l-a învins pe Tătăruşanu. S-a terminat 3-0, după ce Dani Alves a marcat şi el, în minutul 90+2.

Afla mai multe despre: tatarusanumbappe