VIDEO | Arsenal îşi continuă drumul spre titlul din Premier League! "Tunarii" au făcut spectacol cu Crystal Palace, 4-1

Premier League

Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-1, gruparea Crystal Palace, într-un meci din etapa a 28-a a Premier League.

Arsenal s-a impus cu 4-1 în faţa lui Crystal Palace

Arsenal a condus-o cu 2-0 la pauză pe Crystal Palace. Martinelli a dezgheţat tabela, iar Saka a dublat avantajul tunarilor.

Arsenal a început perfect şi repriza secundă. Xhaka a dat golul trei. Crystal Palace a redus din handicap, dar ultimul cuvânt l-a avut tot echipa lui Arteta.

Saka a stabilit scorul final: 4-1 pentru Arsenal, care are opt puncte peste City, dar şi un meci disputat în plus..

Arsenal are 69 de puncte în clasament şi este lider, iar Crystal Palace se află pe locul 12, cu 27 de puncte.

Afla mai multe despre: arsenal