VIDEO | Arsenal, victorie la limită cu Everton. Chelsea, doar remiză cu Bournemouth. Ionuţ Radu, încă o dată rezervă

Premier League

Ziua de dumincă a etapei cu numărul cinci din Premier League a venit cu goluri puţine şi cu un meci care a produs o surpriză.

Everton - Arsenal 0-1

Arsenal se ţine aproape de Manchester City. A învins-o pe Everton şi a urcat pe locul 4. ”Tunarii” s-au trezit după pauză. Odegaard nu l-a putut învinge pe Pickford dintr-o poziţie ideală.

Golul a picat în cele din urmă. Saka l-a servit cu o pasă ideală pe Trossard, care nu a mai iertat.

Băieţii lui Arteta au avut şansa să risipească definitv emoţiile, dar Odegaard şi Viera nu au fost inspiraţi. Arsenal s-a impus la limită şi le-a egalat la puncte pe Liverpool şi Tottenham, 13 la număr.

Bournemouth - Chelsea 0-0

Chelsea rămâne doar cu o victorie în Premier League. A scos doar un 0-0 în deplasarea de la Bournemouth.

Elevii lui Pochettino au fost mai periculoşi. Chelsea a avut câte o bară pe repriză, prin Nicholas Jackson şi Sterling.

Cole Palmer putea aduce victoria oaspeţilor, dar nu l-a putut învinge pe Neto. Brazilianul l-a lăsat din nou pe Ionuţ Radu pe banca de rezerve.

Chelsea este doar pe locul 14, cu cinci puncte obţinute în cinci etape.

Afla mai multe despre: premier leaguearsenalchelseaionut radu