VIDEO | Asta înseamnă să ai o zi proastă! Ratarea anului vine din Qatar. Ce s-a întâmplat la meciul fostei echipe a lui Dragoş Grigore şi Vali Lazăr

Al Sailiya a remizat pe terenul celor de la Al Shahaniya în etapa a 8-a a campioantului din ţara arabă, dar ar fi putut pleca învingătoare dacă nu ar fi ratat o ocazie imensă în minutul 52.

Fosta echipă a lui Dragoş Grigore şi Vali Lazăr ar fi putut urca pe locul cinci în cazul în care s-ar fi impus în faţa ultimei clasate din prima ligă qatareză. A fost 0-0, dar oaspeţii au toate motivele să regrete că nu au luat cele 3 puncte. Antrenorul lor, fostul mare jucător tunisian Sami Trabelsi, a fost să vadă şansa uriaşă irosită de fotbaliştii săi. Aceştia au lovit bara de trei ori în aceeaşi fază în repriza secundă, iar astfel au ratat un succes care le era la îndemână.

Afla mai multe despre: qataral sailiyadragoş grigorevali lazărratare imensă