VIDEO | Astra a fost învinsă la limită de Genk şi părăseşte Europa League. Şumudică, trimis în tribună pe final de meci

După 2-2 la Giurgiu, Astra a fost învinsă de Genk, scor 0-1. Pozuelo a marcat din lovitură, în minutul 67.

În minutul 86, Şumudică a fost trimis în tribună din cauza protestelor vehemente.

Echipele de start:

Genk: Ryan - Castagne, Brabec, Colley, Uronen - Malinovskiy, Berge - Schrijvers, Pozuelo, Trossard - Samatta

Astra: S. Lung jr - Al. Stan, Geraldo, Săpunaru, J. Morais - Lovin, Boubacar, Seto - Teixeira, D. Niculae, Budescu

Min 67 - Genk deschide scorul prin Pozuelo

Min 42 - Ocazie mare pentru Astra! Budescu şutează peste poartă, dintr-o poziţie bună

Astra şi Genk au remizat la Giurgiu, scor 2-2, iar acum campioana României are nevoie de egal cu goluri multe sau de o victorie pentru a se califica în optimile Europa League.

Până acum, echipa pregătită de Şumudică are un parcurs aproape perfect în meciurile jucate în deplasare în acest sezon de Europa League. Astra are în palmares trei victorii (West Ham, Viktoria Plzen şi Austria Viena) şi o înfrângere (0-4, la AS Roma).