VIDEO | Atenţie, "Motan" rău! Bogdan Stancu l-a învins pe Silviu Lung Jr. cu o execuţie spectaculoasă şi a adus victoria echipei sale

Bogdan Stancu a adus victoria echipei Genclerbirligi în meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva formaţiei Kayserispor, la care portarul Silviu Lung Jr. a fost integralist.

Bogdan Stancu, de asemenea integralist, a înscris în minutul 81, în urma unui demivoleu din apropiere, şi a dus scorul la 2-1, scor cu care s-a şi încheiat partida.

Emre Demir, cel mai tânăr marcator din Europa

Giovanni Sio a deschis scorul pentru Genclerbirligi, în minutul 14, pentru ca Emre Demir să restabilească egalitatea în minutul 71. La 15 ani şi 298 de zile, mijlocaşul lui Kayserispor, Emre Demir, a devenit cel mai tânăr marcator din istoria campionatului Turciei.

Pentru Bogdan Stancu a fost al patrulea gol stagional.

Genclerbirligi nu a reuşit însă să iasă din zona retrogradării. Echipa "Motanului" a acumulat zece puncte şi se află pe locul 16 din 18, în timp ce Kayserispor este ultima, cu şapte puncte.

Afla mai multe despre: bogdan stancu