VIDEO | Atitudine de mare lider din partea lui Fernando Varela. Ce a făcut la pauză, când PAOK era condusă cu 1-0 de Benfica

Fernando Varela a reacţionat ca un adevărat lider şi a ţinut înainte de startul reprizei a doua un discurs prin care şi-a mobilizat colegii. Benfica deschisese scorul dintr-un penalty transformat chiar înainte de pauză.

PAOK Salonic a reacţionat din nou exemplar şi a reuşit un rezultat important în play-off-ul Ligii Campionilor, scor 1-1, pe terenul lui Benfica Lisabona. Gazdele reuşiseră să deschidă scorul chiar înainte de pauză, dintr-un penalty destul de controversat.

Însă grecii n-au picat, ba dimpotrivă. La pauză, Varela şi-a asumat rolul de lider şi a ţinut un discurs mobilizator, iar în partea a doua PAOK a reuşit să egaleze, în minutul 76, prin Warda.

Afla mai multe despre: fernando varelapaok salonicbenfica lisabona