VIDEO | Atletico Madrid a făcut spectacol în deplasarea de la Sevilla. Hattrick Griezmann şi victorie cu 5-2

Atletico Madrid a învins-o, în deplasare, cu scorul de 5-2 (2-0), pe FC Sevilla, în etapa a XXV-a din La Liga.

Madrilenii au condus cu 5-0, prin reuşitele lui Diego Costa '29, Griezmann '42, '51 (p), '81 şi Koke '65. Pablo Sarabia, în minutul 85, şi Nolito, în minutul 89, au marcat pentru gazde.

FC Barcelona este lider în La Liga, cu 65 de puncte, urmată de Atletico Madrid, cu 58, şi de Real Madrid, cu 51.

Afla mai multe despre: atletico madridfc sevillasarabiagriezmannfc barcelonareal madrid