VIDEO | Au jucat la Dinamo şi FCSB şi acum fac ravagii în Polonia! Doi români, marcatori pentru Cracovia

Au câştigat trofee cu Dinamo şi FCSB, fiind rivali aprigi în Liga 1, dar acum fac ravagii în Polonia. Doi români au marcat pentru Cracovia în etapa a 3-a din prima ligă a Poloniei.

În deplasarea lui Cracovia de la Rakow, Sergiu Hanca a deschis scorul în minutul opt pentru oaspeţi. Pentru fostul dinamovist a fost al doilea gol marcat în acest start de campionat.

Scorul a luat proporţii, iar în minutul 56 Cornel Râpă şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, făcând 3-1 pentru echipa sa.