VIDEO | Barcelona - Villarreal 2-0. Messi a dat o pasă genială de gol. Alena, prima reuşită în La Liga

La Liga

Catalanii s-au impus destul de greu în faţa lui Villarreal, echipă care se află abia pe locul 17. Scorul a fost deschis de Pique, în minutul 36, care a rămas în careu după un corner şi a marcat cu capul în urma unei centrări excelente a lui Dembele.

Barcelona a reuşit al doilea gol abia în minutul 87, când Alena - intrat în minutul 70 în locul lui Vidal - a beneficiat de o pasă superbă a lui Leo Messi, a rămas singur cu portarul şi a marcat. Mijlocaşul de 20 de ani a reuşit astfel primul său gol în campionatul Spaniei, în care are două apariţii.

Este de remarcat că Barcelona bifează prima partidă în care n-a primit gol, după 11 meciuri consecutive în care n-a reuşit să păstreze poarta intactă.

Afla mai multe despre: fc barcelonavillarrealprimerala liga