VIDEO | Beşiktaş-Leipzig 2-0 | Le-au luat punctele şi le-au stins şi nocturna

Beşiktaş a câştigat cu 2-0 meciul cu Leipzig şi e lider în grupa G. Timp de 10 minute, în repriza secundă, partida a fost întreruptă din cauza unei probleme cu nocturna

Ryan Babel a deschis scorul în minutul 11 cu un şut norocos, la colţul scurt, după o fază superbă realizată de Tosun, în banda stângă de atac. Emoţiile au fost risipite încă din minutul 43, când Talisca face 2-0 cu o lovitură de cap puternică.

În minutul 59, arbitrul partidei a fost nevoit să întrerupă jocul, după ce instalaţia de nocturnă a cedat. După o pauză de zece minute, timp în care fanii lui Beşiktaş au făcut spectacol în tribune, meciul s-a reluat.

În urma acestui rezultat, Beşiktaş face şase puncte şi urcă pe prima poziţie în Grupa G, în timp ce Leipzig, revelaţia din Bundesliga, e pe locul trei, cu doar un punct obţinut după două meciuri.

Afla mai multe despre: besiktasleipzigliga campionilor,