VIDEO | ”Bombardierul” Robert Lewandowski scrie istorie în UEFA Champions League! Polonezul a marcat cel mai rapid hat-trick din competiţie

Bayern Munchen a primit vizita lui RB Salzburg, în returul optimilor de finală din Liga Campionilor.

În tur, scorul a fost 1-1, iar Salzburg avea speranţa că poate produce o mare supriză în Champions League. Totuşi, polonezul Robert Lewandowski a distrus orice şansă a adversarilor în doar 23 de minute.

”Lewa” a scos două lovituri de la 11 metri, pe care le-a transformat cu uşurinţă în minutele 12 şi 21. La 3 minute distanţă, defensiva austriecilor a cedat din nou, iar polonezul a reuşit o triplă în doar 23 de minute. Lewandowski a avut nevoie doar de 11 minute pentru a reuşi un hat-trick în UEFA Champions League.

În urma acestei performanţe, Robert Lewandowski a ajuns la 12 goluri în Champions League şi l-a depăşit pe Sebastian Haller de la Ajax. De asemenea, acesta a fost cel mai rapid hat-trick din istoria Champions League.

Afla mai multe despre: ucl-robert lewandowski-bayern